TR   |   EN


Anasayfa Hakkımızda İletişim

Hizmetlerimiz Ürünler Projeler


Yurtiçi Projeler   


Mersin Arkeoloji Müzesi

Mersin Arkeoloji Müzesi

Proje Künyesi

İş Tanımı Aydınlatma Otomasyon Sistem Kurulumu
Tarih 2017

Proje FotoğraflarıMersin Arkeoloji2

Mersin Arkeoloji3

Mersin Arkeoloji4


Proje Detayları

Mersin’de bulunan Arkeoloji Müzesi’nin aydınlatma otomasyonu devreye alma işlemi tarafımızca yapılmıştır. Bu projede LOXONE Miniserver; aydınlatmaların kontrolü için gerekli entegrasyonu sağlarken, saha tarafında HAGER markalı KNX ürünler mevcut.

Müze 2 katlı olup, sergi salonlarında bulunan DALI ray spotlar ve vitrin aydınlatmaları HAGER’in; DALI modülleri, röle modülleri ve sensörleri ile sisteme entegre edilmiştir. Müzenin çalışma saatleri içerisinde; DALI ray spotlar hareket olmadığında belirlenen seviyede yanıyor, vitrin aydınlatmaları ise açık oluyor. Katlarda bulunan sensörlerden herhangi birisi hareket algıladığında DALI ray spotlar %100 açık hale geliyor, vitrin aydınlatmaları da yanmaya devam ediyor. Müze çalışma saatleri bittiğinde ise DALI ray spotlar ve vitrin aydınlatmaları kapalı konuma geliyor.

Çalışma saatleri kullanıcı tarafından kolaylıkla düzenlenebiliyor. Sistemin kontrolü telefon /uzak erişimli internet/web konsol üzerinden LOXONE Miniserver yardımıyla yapılabiliyor.

Projede Kullanılan Markalar

• Loxone


© 2013 CREALUX E-Konsept